X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)

E-Ticaret Danışmanlık Hizmeti Neden Gereklidir?

AnasayfaYazılarGenel BilgilerE-Ticaret Danışmanlık Hizmeti Neden...

     E-ticaret danışmanlığı ile web siteniz daha kârlı ve rekabete açık bir hale gelecektir. Bu sayede üretkenliğe açık bir e-ticaret sitesi sizler için hiç de uzak bir ihtimal olmayacaktır.

     Ülkemizde e-ticarete yönelik faaliyet çalışmaları 1997 yılından itibaren hayat bulmaya başlamıştır. Bu yıldan itibaren e-ticaretin daha geniş kitlelere yayılabilmesi için faaliyetlerde bulunulmuş ve yıllar ilerledikçe bu faaliyetler geliştirilmiş daha da büyümüştür.

     E-ticaret kavramı ülkemizde tam anlamıyla 2009 senesinden sonra adından bahsettirmiştir.

     E-ticaret; zamandan tasarruf etmek, artan iş verimliliği ve aynı zamanda iş gücüne duyulan ihtiyacın minimumluğu gibi sunmuş olduğu avantajlar vesilesiyle bizler için bir değer arz ediyor.

     E-ticaret kendisiyle birlikte e-ticaret danışmanlık hizmetlerini de zorunlu hale getiriyor. Günümüzde nerdeyse bütün girişimcilerin bir e-ticaret fikriyle ortaya çıktığı görülüyor. E-ticaretin en cazip yönü de çoğunlukla, mağaza açma durumu yok veya kira derdi yok düşüncesi oluyor. Oysa bu düşünce oldukça yanıltıcı bir düşünce ve günümüzde büyük şirketler bile bu yanlış düşünceye kapılabiliyor. Bu yanılgıyla birlikte yanlış kâr marjı ile işe başlangıç yapmak, stoğu yönetme konusunda bilgisizlik ve nakit akışını yönetememe durumu da eklenince büyük hayallerle kurulan e-ticaret hayali kısa zamanda hüsranla sonuçlanabiliyor.

     Tam olarak bu noktada doğru adımlar atmak ve doğru kararlar verebilmek için bir e-ticaret danışmanlığı hizmeti karşımıza çıkıyor. E-ticaret sitenizi kârlı bir hale dönüştürmek ve rekabete hazır hale getirebilmek için e-ticaret danışmanlığı hizmetini hayatımıza dahil etmemiz gerekiyor.

     Bu blog yazımızda neden e-ticaret hizmeti almamız gerektiğinin birkaç öne çıkan sebeblerini sizlerle maddeler halince paylaşacağız.

-Öncelikli hedef; Kârlı sonuçlar elde etmek ve bu kârlılığı arttırmak

-Başarılı bir web sitesine sahip olmak veya var olan sitenin revize edilmesi

-E-ticarette büyüme ve bir ilerleme sağlama

-Müşteri memnuniyetini maksimum seviyeye taşıma

-Maliyetlerinizi düşürme, tasarruf etme ve iş verimliliğinizi arttırma

-Sipariş süreçlerinizi daha akıcı ve kontrollü bir seviyeye getirme olarak birkaç önemli maddeler halinde e-ticaret danışmanlık hizmetlerinin siteniz için gereklilik sebeplerini sizler için sıralayabiliriz.


Top