X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)

Google Adwords Nedir?

AnasayfaYazılarReklam & TanıtımGoogle Adwords Nedir?

     Google; internet kullanıcıları tarafından 1998 yılında kullanılmaya başlayan, günümüzde dakikada 2 milyondan fazla arama yapılan, dünyada en çok kullanılan arama motorudur. Her geçen gün gelişen teknolojiye sahip Google’ın, 2000’li yılların başında internet kullanıcılarının hizmetine sunduğu Google AdWords sayesinde internet üzerinden yapılan bilgi, hizmet veya ürün arayışlarında oldukça önemli ve farklı bir boyuta geçildi.

     Google Adwords; web siteleri için görüntülü ya da kelime bazlı reklamlarının yapıldığı, dünyanın en geniş reklam ağıdır. Web sitenize ait link ile bütçenizi dilediğiniz gibi belirleyerek reklamınızı yapabilir böylece müşterilerinize ulaşabilirsiniz.

     Web siteleri, ücretsiz arama ağının yanında bir de ihtiyaç duydukları potansiyeli elde edebilmek için çeşitli platformlarda reklam verirler. Google, Youtube ve Google reklamlarını kabul eden sitelerde reklamlar bu sistem aracılığı ile verilir.

Google Adwords Nasıl Kullanılır?

     Google Adwords üzerinde reklam vermenin herhangi bir şartı yoktur. Bir gmail hesabı edinip Adwords hesabı açabilir ve reklam kampanyanızı hemen oluşturabilirsiniz. Google Adwords uygulamasının hiçbir şartı olmamasının yanı sıra dikkat edilmesi gereken bazı noktaları vardır. Bunlar başlıca; Hesap kurulumu, tekniksel ihtiyaçlar, dikkat çeken reklam veya tanıtım içerikleri, hesap yönetim ve analizi, gelişen ve değişen teknolojiye ayak uydurmak, planlamalar, raporlamalar gibi hususlardır.

     Google Adword kullanımında anahtar kelimelerin doğru belirlenmesi en önemli noktadır. Seçilen kelime ve kelime grupları ile aratılan anahtar kelimeler özdeşleştiği zaman Google Adwords reklamlarınızın görünme olasılığı artar. Yani reklam verirken anahtar kelimelerinizin spesifik olması reklamlarınızı olumlu yönde etkileyecektir.

Adwords Reklam Fiyatları
     Google Adwords, tek bir fiyata sabit bir reklam platformu değildir. Kullanılacak her anahtar kelime için farklı fiyat seviyeleri mevcuttur. Bununla birlikte sistemin otomatik belirlediği fiyatlandırmalar da söz konusudur.


Top