X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)

Rss Nedir? Avantajları Nelerdir?

AnasayfaYazılarGenel BilgilerRss Nedir? Avantajları Nelerdir?

     Gelişen teknolojiyle birlikte internet alanı bize hergün bir yenilik sunmaktadır. Bu yeniliklere her ne kadar yeni alanlar ve yeni konular eklense de değişmeyen en önemli konulardan biri internetin hızıdır.
Hız denildiği anda akla ilk gelen terimlerden biridir RSS. Basit tanımıyla, herhangi bir bilgi topluluğunu tek platform üzerinden rahatlıkla geçiş yaparak elde etmenize imkan sunar. Bu sistem en çok haber sitelerinde tercih edilmektedir. Birden fazla kategoride olan haber içeriklerini tek bir kaynak üzerinden kontrol etmenin ve haberlere kolayca ulaşmanın yoludur. Zahmetsizce bilgiye ulaşım ve okuma kolaylığı sunduğu için günden güne kullanımı da artmaktadır.

     Eğer internet siteniz, farklı konulardan oluşan yoğun bir bilgi içeriğine sahip ise bu sistem sayesinde daha kolay ulaşılabilir ve sade bir hale getirebilirsiniz.

     RSS sisteminin en önemli faydası; bir düzenleyici olarak işlem yapmasıdır. Mevcut olan birden fazla konuyu, ayrı başlıklar halinde değil, tek bir sistemde sizlere sunar. Düzenleyici sistemi sayesinde karmaşık halde olan bilgi topluluğunu derleyip kullanıcılarına o şekilde sunmaktadır. Bu sayede aradığınız içeriği kolaylıkla bulmanızı sağlar. 


Top