X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)

Sanal Pos Nedir? Kimler Kullanabilir?

AnasayfaYazılarGenel BilgilerSanal Pos Nedir? Kimler Kullanabili...

     Sanal pos diğer adıyla VPOS (Virtual Point Of Sale) banka kartı veya kredi kartımızla harcama yaptığımız pos cihazlarının internet boyutudur. Sanal pos aracılığı ile işlem yapılmadan önce teslimat bilgisi fatura bilgisi gibi bazı bilgi talepleri olur. Gerçek hayatta herhangi bir mağazada gerçekleştiriğimiz kart ödemeleri ile birebir aynı hız ve aynı güvenlikli işlemdir. Kısaca sanal pos işleminde; kart kullanıcısı bilgilerini girdikten sonra bilgilerin doğruluğu ve işlem yeterliliği için bankadan onay alınır, ödeme gerçekleşir ve işlem tamamlanır.

     E-ticaret işletme sahiplerinin sanal POS hizmetinden faydalanabilmeleri için ülkemizdeki bankalardan veya BDDK tarafından onaylı ödeme kuruluşlarından başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Başvuruda bulunabilmeleri için ise bir E-Ticaret Sitesi, Üyelik Sözleşmesi, Satış Sözleşmesi, Mesafeli Satış Sözleşmeleri, İade ve İptal Prosedürleri gibi bir takım metin ve sözleşmeleri içermesi gerekmektedir. Bunların yanında; sanal POS başvurusunda istenen bir takım evrakları da (nüfus cüzdanı örneği, vergi levhası, ortaklık sözleşmesi, imza sirküleri gibi) tamamlamış olmanız gerekmektedir.

Sanal POS başvurunuz banka tarafından onaylandıktan sonra bankanın size yolladığı bilgilerin sitenizde kurulu olan Sanal POS modülü sayesinde sisteme entegrasyonu sağlanır. Böylece kredi kartı ve banka kartı ile ödeme alabilecek durumda olursunuz.

Alternatif birkaç sanal pos firmasını sizler için şu şekilde sıraladık;

Iyzico

HepsiPay

PayU

iPara

PayNet

TürkPOS

 

 

 

 


Top