X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)

Web sitesi sahibi olmak ne işe yarar?

AnasayfaYazılarGenel Bilgiler Web sitesi sahibi olmak ne işe yar...

     Her geçen gün hızla dijitalleşen dünyada web sitesiniz sizin kimliğinizdir. Web sitenizi kendinizi ifade etmek, yaptığınız işi duyurmak, müşteri kitlenizi artırmak, profesyonel kimliğinizi güçlendirmek en önemlisi fiziksel olarak ulaşamayacağınız binlerce kişiye ulaşmak için kullanabilirsiniz. İçerik olarak web sitelerinde birden çok konu, resim, animasyon, bilgi formları ile veri tabanı yazılımları bulunabilmektedir.                                                                                                      Web sitelerinin en önemli yanı bilgi vermektir. Web sitesi çağımızın olmazsa olmazlarındandır. Yaygınlaşan internet kullanımı bu gücü arttırmaktadır.

   Bu bilgilendirme ardından bir web sitesi kurarken dikkat edilmesi gereken hususları inceleyebiliriz. Öncelikle; Sayfalar mümkün olduğu kadar hızlı açılmalı dolayısıyla oluşturulan sayfalar bu farkındalıkla profesyonelce hazırlanmalı. Sayfa içerisindeki grafikler optimize edilmeli ve en uygun formatlar seçilmeli,

  Kesinlikle hatalı veya açılmayan linkler sayfaya eklenmemeli,

  Arama motorlarında sitenin içeriği ile uyumlu müşteri kitlesinin aradığı olası anahtar kelimelerin (keyword) aranması sonucunda aranan kelimelerin popüleritesine göre mutlaka üst sıralarda çıkmalı bununla ilgili yine konunun uzman kişi yada kişiler tarafından Arama Motor Optimizasyonu (SEO) yapılmalı.

Dikkat edilmesi gereken bu ayrıntıların ardından, web sitesini güncel tutacak  haber - duyuru, iletişim, sipariş ve bu gibi formlar, anket gibi eklentiler de sitenizin hareketliliği açısından büyük önem taşımaktadır. Web sitesinin en büyük avantajı müşteri kitlenizin dünyanın her yerinde, evinde size oturduğu yerden ulaşabiliyor olmasıdır. 


Top